Kłecko

Font Size

Cpanel

Opony na poboczu drogi gminnej – za te śmieci płacimy wszyscy…

W dniu 15 maja 2018 r. do Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko wpłynęło zgłoszenie o wyrzuceniu na poboczu drogi gminnej, między miejscowościami Dziećmiarki – Sulin, dużej ilości zużytych opon samochodowych. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej, na zlecenie Gminy Kłecko, usunęli opony z pobocza. Gmina chce jednak poinformować mieszkańców, że każde tego typu wydarzenie (wyrzucenie śmieci na poboczu, w lesie, na gminnych skwerach, w rowach itp.), oprócz tego, że bardzo źle wpływa na estetykę gminy, skutkuje zwiększeniem kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi w całej gminie, za co w konsekwencji zapłacą mieszkańcy gminy – przełoży się to na wysokość miesięcznej opłaty w kolejnych latach.

Przypominamy, że w Gminie Kłecko funkcjonuje Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK), który przyjmuje szeroki zakres odpadów, w tym też oczywiście opony samochodowe, w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Gmina Kłecko często zmaga się z nielegalnie pozostawionymi odpadami. Ciągle powracającą sytuacją jest pozostawianie odpadów przy dzwonach na ul. Dworcowej (nieopodal sklepu Bunkier). Mimo cotygodniowego usuwania zalegających odpadów problem systematycznie powraca. Z tego względu rozważana jest likwidacja powyższego punktu, który nie spełnia swojego zadania, czyli selektywnego zbierania tworzyw sztucznych, szkła i papieru w pojemnikach.

Gmina pragnie przypomnieć, że odpady niesegregowane (zmieszane) oraz odpady tworzyw sztucznych, szkła, papieru i biodegradowalne są odbierane od mieszkańców w każdych ilościach. Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami UMG Kłecko w przypadku składania reklamacji, pytań i wątpliwości czy oraz zgłaszania nielegalnych wysypisk. Nielegalne porzucenie odpadów jest karane grzywną. Jeśli są Państwo świadkami wyrzucania odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, prosimy o powiadomienie najbliższego komisariatu policji bądź Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko.     

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21