Kłecko

Font Size

Cpanel

Ogromne zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej w Kłecku

7 marca 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Gazowniczy w Poznaniu, Gazownia w Gnieźnie. Wzięło w nim udział ponad 200 mieszkańców Kłecka i okolic.

 

W ostatnich dniach lutego br. zakończyły się czynności odbiorowe związane z budową sieci gazowej, a 23 lutego pierwszy budynek w Kłecku został podłączony do sieci gazowej. W chwili obecnej większość mieszkańców Kłecka, a także mieszkańcy wielu wiosek, m.in. Polskiej Wsi, Wilkowyji, Działynia i innych, mają możliwość przyłączenia swoich domów oraz zakładów przemysłowych do sieci gazowej.

Celem spotkania było wyjaśnienie i przybliżenie mieszkańcom przez pracowników Gazowni procedury i dokumentów niezbędnych do przyłączenia do sieci gazowej. Pan Aleksander Wintel, zastępca kierownika gnieźnieńskiej Gazowni, przedstawił dokładną procedurę i czynności niezbędne do podjęcia, by dom lub zakład mógł zostać podłączony do gazu, a pani Joanna Balicka wyjaśniła, jak wypełnić wnioski o wydanie warunków technicznych, które rozpoczynają współpracę z PSG.

Obecny na spotkaniu burmistrz Adam Serwatka wskazał, że gazyfikacja, na którą Kłecko i wioski czekały od lat, jest narzędziem walki o czyste środowisko. Gaz to najczystsze paliwo, którego wykorzystanie może pomóc w walce ze smogiem, skażeniem powietrza, gleby i wód. W najbliższym czasie radni gminy Kłecko zajmą się regulaminem dopłat do wymiany źródeł ciepła, z których skorzystać będą mogli mieszkańcy.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21