Kłecko

Font Size

Cpanel

DOŻYNKI GMINY KŁECKO 2017 - relacja

     26 sierpnia odbyły się gminne dożynki w Kłecku. Tradycyjnie zaczęliśmy od Mszy Świętej w kościele pw. Św. Jerzego i Św. Jadwigi w Kłecku, a  proboszcz  ks. kan. Mirosław Kędzierski podczas kazania w tym roku nawiązywał do niedocenionych wartości ziemi, z której każdego roku zbieramy plony. Na mszy poświęcono również dary ziemi i wieńce dożynkowe.  Po mszy  starostowie dożynek, delegacje wieńcowe, zaproszeni gości i mieszkańcy korowodem przemarszowali przez rynek Kłecka udając się do Parku Miejskiego. W parku zespół ludowy „Poligrodzianie” z Politechniki Poznańskiej powitał wszystkich obecnych i rozpoczął obrzęd dożynkowy.

 

     Burmistrz Gminy Kłecko Adam Serwata w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za trud pracy, podkreślając, że ten rok nie należał do łatwych ze względów atmosferycznych. Dalej powitał wszystkich zaproszonych gości oraz delegatów. Delegacja wieńcowa wniosła gminny wieniec rozpoczynając tym samym przekazywanie wieńców przez delegacje z poszczególnych sołectw, delegatów Rodzinnych Ogródków Działkowych ul. Słoneczna, Działpolu oraz Koła Pszczelarzy z Kłecka.  Zgodnie z tradycją otrzymany chleb, Burmistrz oraz tegoroczni gospodarze Starosta Pan Kazimierz Radecki z Polskiej Wsi i Starościna Pani Katarzyna Grzelak z Charbowa wraz z asystentami starostów Panią Katarzyną Kaczmarek z Kłecka i Panem Dariuszem Koper z Dębnicy, dzielili chleb wśród wszystkich obecnych w parku.

     Po wystąpieniach zaproszonych gości i po zakończonej części oficjalnej uroczystości dożynkowych, publiczność mogła podziwiać występ Agaty Werner oraz gwiazdę wieczoru, koncert Krzysztofa Krawczyka. Na zakończenie dożynek w Kłecku odbyła się zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Fenix.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21