Kłecko

Font Size

Cpanel

Poloneza czas zacząć...

28 kwietnia, z lekkim wyprzedzeniem spowodowanym nagromadzeniem wolnych dni świątecznych, obchodziliśmy uroczyście w naszym gimnazjum 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Krótki rys historyczny (przygotowany przez nauczycielkę historii, p. Elżbietę Pilachowską), opisujący dzieje uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przypadające na 1 maja Święto Pracy, a także 2 maja Święto Flagi, przedstawił uczeń klasy I c, Kacper Grześkowiak. Szczególnie podkreślono rolę Konstytucji 3 Maja nie tylko w dziejach Polski, ale także na arenie międzynarodowej.

 

W hołdzie autorom tego doniosłego wydarzenia cała społeczność szkolna, wraz z dyrekcją i nauczycielami, zatańczyła poloneza, najbardziej tradycyjny taniec narodowy. Jako pierwsi poprowadzili do tańca, w towarzystwie uczennic klasy 3a (Weroniki Stachowiak i Julii Nowaczewskiej) p. dyrektor Zbigniew Beling i p. wicedyrektor Paweł Smelkowski.

Wszyscy z niebywałym zaangażowaniem i powagą tańczyli od pierwszego do ostatniego taktu. Autorką tej niecodziennej lekcji historii była p. Agnieszka Krystmann – Ksel, nauczycielka muzyki, natomiast nad sprawnym opanowaniem kroków i figur tanecznych czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

Następnie p. dyrektor Zbigniew Beling rozdał nagrody laureatom konkursów przedmiotowych, które odbywały się w ostatnim czasie w gimnazjum. Wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy i nagrody książkowe oraz życzenia kolejnych sukcesów w nauce. Niewątpliwie taka forma powtórki z historii na długo pozostanie w pamięci młodzieży gimnazjalnej. (Elżbieta Pilachowska)


     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21