Kłecko

Font Size

Cpanel

Złote Pióra rozdane po raz trzeci

27 marca br. w naszym gimnazjum odbył się apel, podczas którego nagrodzeni zostali zwycięzcy i uczestnicy Konkursu Języka Polskiego "O Złote Pióro prof. Władysława Nehringa". O tytuł Mistrza Języka Polskiego, który przyznawany jest na każdym poziomie nauczania, nasi gimnazjaliści rywalizowali między sobą już po raz trzeci. Trzeba podkreślić, że konkurs nie należy do łatwych, a mimo wszystko cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. W tym roku wzięło w nim udział czternaścioro uczestników, którzy najpierw, wykazując się rozległą wiedzą z zakresu gramatyki, ortografii, interpunkcji, frazeologii, fonetyki, słowotwórstwa i składni, rozwiązali test, a następnie przystąpili do ustnych prezentacji wybranych przez siebie aktualnych problemów językowych. O ile pierwsza część konkursu wymaga od uczestników konkretnej wiedzy polonistycznej i umiejętności zastosowania jej w praktyce, o tyle druga pozwala dodatkowo ocenić kreatywność, pomysłowość i spostrzegawczość młodych ludzi. Samym zaś uczestnikom daje możliwość przezwyciężenia lęków związanych z publicznymi wystąpieniami. Tytuł Mistrza zatem otrzymuje ten uczeń, który nie tylko posiada wiedzę, ale potrafi z niej korzystać i przekazać ją innym. Nagrodą dla zwycięzców są przepiękne statuetki z wizerunkiem prof. Władysława Nehringa, dyplomy i oczywiście złote pióra.

Tegorocznymi Mistrzami Języka Polskiego zostali: Milena Andrzejewska - Złote Pióro w kategorii klas trzecich, Jakub Pluta - Złote Pióro w kategorii klas drugich, Julia Talar - Złote Pióro w kategorii klas pierwszych.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczniów klas trzecich, którzy po raz ostatni brali w nim udział.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21