Kłecko

Font Size

Cpanel

Nasz desant w Londynie

Pierwszy tydzień ferii uczniowie naszego gimnazjum spędzili w bardzo nietypowy sposób. W dniach 30.01.17 - 04.02.17 pięciu gimnazjalistów – Jakub Pluta, Aleksander Kujawski, Michał Lasecki, Jakub Osiński i Piotr Jopa – uczestniczyło po raz pierwszy w warsztatach językowych. Pomysłodawcą była p. Jolanta Leśna – nauczycielka j. angielskiego.

Warsztaty językowe połączyły dwie wartości: przyjemność zwiedzania oraz rozwijanie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Poza doskonaleniem umiejętności językowych, uczestnicy pogłębili wiedzę na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii, poznali Londyn, mieli okazję  słyszeć język obcy w jego naturalnym środowisku oraz nawiązali kontakt z rodzinami angielskimi.

Punktualnie o  godzinie 10:00 wyruszyliśmy  w wyczerpującą drogę wraz z uczniami z innej szkoły. Na samym początku podróży otrzymaliśmy zeszyty ćwiczeń i materiały niezbędne do wykonywania zadań. Nasze zadania były wcześniej omawiane, tłumaczyliśmy teksty lub oglądaliśmy filmy tematyczne – oczywiście w języku angielskim. Ćwiczenia polegały na uzupełnianiu informacji, które musieliśmy zdobyć np. pytając strażnika,  prosząc o autograf, szukając obrazu itd. Dzięki różnorodnym zadaniom mogliśmy rozwijać komunikację.

 

Program warsztatów  był bardzo różnorodny, oprócz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem Brytyjczyków zwiedziliśmy: Westminster Abbey, St James’s Park, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Trafalgar Square, M&Ms World, Leicester Square, National Gallery, London Eye, The Globe, Millenium Bridge, St Paul’s Cathegral, Tower of London, Tower Bridge, London by Night (Londyn nocą ), Hampton Court, Albert Memorial, Royal Albert Hall, Science Museum, Natural History Museum, King’s Mall, British Museum, Royal Observatory Greenwich, Planetarium show. Co więcej, podróżowaliśmy różnymi środkami transportu, w tym min. piętrowym autobusem (Double decker bus ), metrem (The Tube), Thames Clipper – statkiem, który podróżuje po Tamizie.

Zakwaterowani byliśmy u rodzin  Ali, Das i Robinson, którym dziękujemy za miłe przyjęcie. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników został nagrodzony certyfikatem i nagrodą. Zajęcia lingwistyczne były bardzo ciekawe i inspirujące Umożliwiły wykorzystanie różnorodnych możliwości porozumiewania się w języku angielskim oraz sprawdzenia własnych umiejętności językowych.

Żywy i bezpośred­ni kontakt z językiem angielskim rozwija w uczniach spraw­ność mówienia i jest dla nich najlepszą mobilizacją do dalszej nauki języka obcego, który otwiera drzwi nie tylko do Europy, ale i całego świata.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21