Kłecko

Font Size

Cpanel

Nasi Gimnazjaliści reprezentują Lednicki P.K. w etapie wojewódzkim konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Ogólnopolski konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” adresowany jest tylko do uczniów gimnazjów z gmin, które tak jak nasza szkoła znajdują się na terenie parków krajobrazowych. Udział w nim pozwala zrozumieć zależności zachodzące w ekosystemach oraz pozwala dostrzec ich piękno i bogactwo. Kłeckie gimnazjum uczestniczy w konkursie już 18 raz, czyli bez przerwy od 1999 roku. Za przeprowadzenie XVI edycji odpowiedzialny jest w roku szkolnym 2016/2017 Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.


Głównym celem konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska. Uczniowie doskonalą umiejętności rozpoznawania gatunków i interpretowania mapy. Pogłębiają zamiłowanie oraz szacunek dla przyrody, podejmują działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu. Następuje integracja oraz wymiana doświadczeń między szkołami i służbami parków krajobrazowych. Konkurs corocznie odbywa się w 5 etapach: szkolnym, gminnym, parkowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
Po zaciętej rywalizacji w etapie szkolnym (4 listopada) oraz gminnym (9 grudnia) do etapu parkowego zakwalifikowali się drugoklasiści: Marcelina Jósiak, Nina Krupa, Agata Lasecka oraz Michał Lasecki. Ekipa w takim składzie reprezentowała Gminę Kłecko w etapie parkowym 13 stycznia 2017 r. w Dziekanowicach. Opiekunem grupy była p. Beata Trocha. Naszymi rywalami byli gimnazjaliści z Łubowa: Anna Kasprzyk, Martyna Rusak, Julia Kluczyńska oraz Mateusz Wawrzyniak. Opiekunem uczniów była p. Ilona Hartwich. Od kilku lat w konkursie nie uczestniczy Gmina Kiszkowo.
W gościnnej siedzibie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy uczniowie odpowiadali na pytania testowe. Tegoroczne zadania nie były proste, Organizatorzy postawili na wiedzę ekologiczno – geograficzną. Tylko 10 pytań dotyczyło parków. Uczestnikom kibicowali: dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, p. Andrzej Wyrwa oraz koordynator konkursu, p. Krzysztof Gronikowski. Po podliczeniu wyników punktowych wyłoniono ekipę, która 24 marca będzie reprezentowała Lednicki P. K. w finale wojewódzkim w Poznaniu. Została nią reprezentacja naszej szkoły. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Michał Lasecki (16 pkt.) przed Niną, Marceliną i Agatą. V – VIII miejsce zajęli uczniowie z Łubowa.
Dodatkową motywacją dla uczniów w 3 etapie były nagrody: albumy przyrodnicze i encyklopedie ufundowane przez: Burmistrza Gminy Kłecko, p. Adama Serwatkę oraz wójta Gminy Łubowo, p. Andrzeja Łozowskiego. Sponsorami konkursu byli także dyrektorzy gimnazjów: z Łubowa, p. Mirosław Kabaciński oraz z Kłecka, p. Zbigniew Beling. W sali reprezentacyjnej Muzeum nagrody wręczali uczniom członkowie jury. W czasie wolnym uczestnicy konkursu zwiedzali teren Wielkopolskiego Parku Etnograficznego.
Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników etapu wojewódzkiego są corocznie 5 – dniowe warsztaty ekologiczne w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie lub Lądzie. Z tej nagrody młodzież cieszy się najbardziej! Gratulujemy naszym Gimnazjalistom i życzymy im powodzenia w marcu.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21