Kłecko

Font Size

Cpanel

Profilaktyczny spacer po linie…

            W miniony piątek, uczniowie naszego Gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny  pt.: „SPACER PO LINIE”, przygotowany przez Teatr Kurtyna z Krakowa. Bohaterem spektaklu był chłopak, który w wyniku źle podjętych, nieprzemyślanych decyzji, popełnia życiowe błędy, prowadzące go wprost do poprawczaka.

Została tu dokładnie przedstawiona analiza okresu dojrzewania, podejmowanie niewłaściwych decyzji pod wpływem emocji, zgubne sięganie po substancje psychoaktywne, aby zaimponować rówieśnikom. Podjęty został również wątek problemów rodzinnych i ich wpływu na kształtowanie się osobowości młodego człowieka.

Losy głównego bohatera na pewno skłonią do refleksji naszych uczniów. Treść spektaklu jest przestrogą dla młodych ludzi, gdyż opowiada, że przez brak odpowiedzialności i nieprzewidywanie konsekwencji swego postępowania, można popełnić błędy, których nie da się naprawić oraz, że pod wpływem substancji psychoaktywnych ludzie nie kontrolują swojego zachowania.

            Na zakończenie aktor, odgrywający główną rolę, zaapelował do gimnazjalistów, by w życiu kierowali się odpowiedzialnością, kontrolowali swoje emocje, nie dali się wciągnąć w zażywanie narkotyków. Zwrócił również uwagę, że czas nauki w gimnazjum to najlepszy okres, w jakim można się tej odpowiedzialności nauczyć.


     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21