Kłecko

Font Size

Cpanel

W Poczet Żaków

21 października 2016. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter, a rozpoczął ją pan dyrektor Zbigniew Beling, nawiązując w przemówieniu do postaci patrona prof. Władysława Nehringa.

By tradycji stało się zadość, młoda, przyszła inteligencja przystąpiła do ceremonii pasowania. Uczniowie podziękowali za przyjęcie do wspólnego grona gimnazjalistów; przyrzekli, że nie zawiodą nadziei w nich pokładanych; staną na wysokości zadań; postarają się skorzystać z naszych doświadczeń tak, aby każdy dzień był sukcesem.

 

Następnie na środek wystąpili odświętnie ubrani przewodniczący klas, którzy wraz ze swoimi koleżankami i kolegami złożyli przysięgę na sztandar, iż będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, zdobywać wiedzę, doskonaląc własną osobowość oraz dbać o honor  szkoły.

Każda z klas otrzymała  pamiątkowy dyplom.

Następnie pierwszoklasiści zostali poddani próbom. Sprawdzona została ich wiedza, szybkość, wytrzymałość, odwaga i umiejętność dobrej zabawy.  Udowodnili, że są zespołami  potrafiącymi się cieszyć ze wspólnych sukcesów. Zmagania obserwowali  rodzice uczniów klas pierwszych, koledzy i koleżanki  z  samorządów klas drugich i trzecich, wychowawcy oraz nauczyciele.

Występy poszczególnych zespołów klasowych zakończyły się konkurencją sportową.

Jury oceniło  wspólne śpiewanie,  okrzyki dopingujące, a także zachowanie zespołów podczas zabaw.

Wszyscy uczniowie zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, wykazując się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą. Jednak  serca podbiły uczennice klasy I b, które przygotowały słodką pantomimę do melodii „Tamta dziewczyna”.

Ogłoszenie wyników było nietypowe ! Pierwszoklasiści nie ukryli zdziwienia po słowach : „Już teraz możemy stwierdzić, że wasza obecność w naszym Gimnazjum jest uzasadniona: Musicie się jeszcze dużo nauczyć!

Na pewno niecierpliwie oczekujecie na ogłoszenie ostatecznych wyników. Oto one:

Jesteście mądrzy, ale musicie się jeszcze dużo uczyć. Jesteście zwinni, ale te zawroty głowy… Wydaje się wam, że jesteście silni i wytrzymali… i na pewno umiecie się dobrze bawić! Czyli możecie zostać w naszej szkole!  Czujemy, że godnie nas w niej zastąpicie. Dziękujemy !”

Na koniec przedstawiciele SU życzyli młodszym koleżankom i kolegom oraz ich opiekunom wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i zabawę.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21